משלוח עם שליח עד הבית בחינם בקנייה מעל ₪700

כיצד לנקות תכשיטי כסף

כיצד לנקות תכשיטי כסף – המדריך המלא

תכשיטי כסף הם תכשיטים יקרים ואיכותיים שלא אחת נושאים משמעות סמלית לבעליהם. לכן כאשר אלו מתחילים להשחיר אין פלא שהדבר מהווה עבור רבים מקור לדאגה. אך אין ממה לחשוש, השחרת מתכת היא תופעה טבעית אותה ניתן לפתור ולמנוע בעזרת ניקיון ותחזוקה קבועים. 

לפני שמתחילים לנקות, כדאי להקדים תרופה למכה ולוודא שתכשיטי הכסף זוכים בשגרה לתנאים הנכונים. הנה מספר כללים להתנהלות יומיומית עם תכשיטי כסף ולאחסונם: 

  • תנאי אחסון מתאימים – תכשיטי כסף מומלץ לאחסן במקום יבש, קריר וחשוך. חשיפה לשמש, חום ולחות עשויים להזיק לתכשיטים בטווח הארוך ולעודד השחרה והיווצרות פגמים. 

  • אחסון כל תכשיט בנפרד – תמיד מומלץ לאחסן את התכשיטים במקום ייעודי ובאופן בו הם לא נמצאים במגע אחד עם השני. זאת כיוון שהם עשויים לשרוט, לסדוק או ללכלך זה את זה.

  • שמירה מפני חומרים חזקים ומזיקים – יש להימנע מלהתיז בושם או למרוח קרם באזור בו נענד תכשיט וכן לנקות אותו רק עם חומריים ייעודיים או עם חומרי ניקיון שאינם בעלי השפעה מזיקה. בנוסף, חשוב להוריד תכשיטים, ותכשיטי כסף בפרט, לפני רחצה בים או בריכה.  

  • אחסון אטום – לשמירה לטווח ארוך במיוחד מומלץ לאחסן תכשיטי כסף בשקיות ניילון נפרדות על מנת למנוע מגע עם האוויר. 

  • ניקיון קבוע – חשוב לנקות תכשיטים באופן קבוע עם החומרים המתאימים. כך שומרים עליהם ומונעים מפגמים משמעותיים להיווצר לאורך זמן.  


איך מנקים תכשיטי כסף? 

ניקוי תכשיטי כסף יכול להיעשות בעזרת מספר חומרים שונים ובכמה אופנים כך שאם שיטה אחת לא מצליחה להסיר את כל הלכלוך – אחרת קרוב לוודאי תצליח. חשוב לזכור שתכשיטי כסף הם תכשיטים עדינים שעשויים להינזק ולכן תהליך ניקוי כסף דורש עדינות וזהירות. 

הנה מבחר חומרים בהם ניתן להשתמש לצורך ניקוי תכשיט כסף: 

  • סודה לשתייה – ניקוי תכשיטי כסף עם סודה לשתיה מציע פתרון יעיל וקל לתכשיטים מלוכלכים. כל שנדרש זה להניח את התכשיטים בקערת זכוכית מרופדת בשכבת נייר אלומיניום דקה, אותה ממלאים במים רותחים, לאחר שמפזרים מעט אבקת סודה לשתייה על התכשיטים. משרים את התכשיטים למספר דקות. אם אחרי ההשריה נותר מעט לכלוך, ניתן לנקות אותו בעזרת מטלית יבשה.  

  • משחת שיניים – ניתן לנקות תכשיטי כסף על ידי מריחה של מעט משחת שיניים רגילה בלבד וצחצוח התכשיט בעזרת מברשת שיניים שאינה בשימוש. רצוי להשאיר את המשחה על התכשיט למספר דקות ורק אז להתחיל את הצחצוח לניקוי יסודי ואפקטיבי. לאחר מכן כל שנותר הוא לנקות את שארית המשחה עם מים וליהנות מתכשיט שנראה כמו חדש. 

  • סבון כלים – לתוהים איך לנקות שרשרת כסף או תכשיטים אחרים הקשים לצחצוח – השריה בסבון כלים היא הפתרון.  להשריה מיטבית מומלץ לשים מעט סבון בכלי עם מים פושרים ולייבש את התכשיט היטב בסיום ההשריה. 

  • חומרים ייעודים – חנויות תכשיטים ובתי עסק מסוימים מציעים ערכות או חומרים המיועדים לניקיון ממוקד של תכשיטי כסף. התכשירים הללו מיועדים לניקוי בייתי, נוח ואפקטיבי של התכשיטים והם מורכבים מחומרים כימיים עדינים. למי שחושש לנקות עם חומרים בייתים, זהו הפתרון האידיאלי לניקוי תכשיטים. 

בעת ניקיון התכשיט חשוב לדבוק בחומר אחד ולהימנע מלערבב חומרים. שילוב של חומרים מסוימים עשוי ליצור תגובה כימית המזיקה לתכשיטי כסף. כך שאם חומר אחד לא מנקה כראוי את התכשיט, רצוי לייבש את התכשיט ולהסיר ממנו את החומר כמה שניתן לפני שפונים לנקות עם חומר נוסף. 


איך לנקות תכשיטי כסף – השלבים לניקוי תכשיטי כסף

ראשית, מומלץ לעבור על התכשיט אותו מעוניינים לנקות עם מטלית לחה שאינה מכילה חומרי ניקיון. ניקוי התחלתי מסייע להוריד שכבה של לכלוך "קל" ומאפשרת לשאר התהליך להתמקד בלכלוך "הבעייתי". 

לאחר מכן ניתן לבחור באחד מהחומרים המוצעים לעיל ולנסות לבדוק איזה מהם מנקה את התכשיט באופן המיטבי ביותר. אם אף אחת מהשיטות לא נוחלת הצלחה, תמיד ניתן לפנות לבעל מקצוע מוסמך ולשלם תמורת ניקיון יסודי. 


'גיל אריזות' – פתרונות אחסון ואריזה לתכשיטים

אם תהיתם איך מנקים שרשרת כסף ואתם מחפשים אחר מוצרי ניקיון תכשיטים שישמרו היטב על התכשיטים שלכם – ב'גיל אריזות' תמצאו בדיוק את מבוקשכם. בנוסף למוצרי ניקיון איכותיים, תוכלו למצוא אצלנו מגוון של מוצרי אחסון מעוצבים לתכשיטים. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר בטלפון – 03-5164324.