משלוח עם שליח עד הבית בחינם בקנייה מעל ₪700

איך לאחסן תכשיטים

איך לאחסן תכשיטים – רעיונות לתצוגת תכשיטים

תכשיטים הם פריט יקר ערך הן בשל החומרים מהם עשויים והן בשל הסמליות והסנטימנטליות שהם נושאים. לפיכך, קיימת חשיבות רבה לאחסון נכון של תכשיטים ולשמירה עליהם לאורך זמן. 

סידור תכשיטים בקופסאות אחסון נראה יפיפה בתמונות, אך מציאת רעיון לאחסון תכשיטים אפקטיבי דורש מחשבה רבה ותכנון. קיימים פרמטרים רבים בהם צריך להתחשב ולעיתים קשה להבין איך לאחסן באופן ראוי ונוח לשימוש. 

למרבה המזל, כיום קיימות עשרות סגנונות אחסון בעיצובים מגוונים כך שכל אחד יכול לאחסן את התכשיטים באופן התואם לנוחותו ולטעמו האישי. עם זאת, ישנן מספר שאלות שכל אחד צריך לשאול את עצמו לפני רכישה של מוצרים ופתרונות אחסון לתכשיטים: 

 • כמה מקום אחסון פנוי יש ואיפה? – ראשית, מוטב לחשוב היכן מעוניינים לאחסן את התכשיטים: במגירה קרובה, בארונית קטנה, על גבי שולחן איפור, על גבי מדף צמוד וכדומה. בנוסף, מומלץ להבין כמה שטח מצוי במקום בו מעוניינים לאחסן את התכשיטים. 

 • כמה תכשיטים יצטרכו אחסון? – על מנת לקבוע היכן יאוחסנו התכשיטים ובאיזה אופן, יש להבין את כמות התכשיטים שידרשו באחסון. כך למשל מעט תכשיטים דורשים אחסון מינימלי לעומת מספר רב של תכשיטים, שדורש פתרון בסדר גודל משמעותי יותר.  

 • איזה סוגי תכשיטים יהיו באחסון? –  כל תכשיט דורש אחסון מעט שונה בהתאם לגודלו ולצורתו. לכן חשוב לדעת מראש איזה סוגי תכשיטים ימצאו באחסון וכן את מספר התכשיטים מכל סוג. אוסף תכשיטים המורכב ברובו מטבעות דורש אחסון שונה בתכלית מאוסף המורכב בעיקר משרשראות. 

 • מאיזה חומרים עשויים התכשיטים שיאוחסנו? – כל תכשיט עשוי מחומר שונה הדורש תנאים אחרים לשמירה על איכותו. במיוחד חומרים יקרים כמו כסף, זהב ואבני חן דורשים אחסון מתאים. לפיכך, התחשבות בסוג החומרים של התכשיטים מהותית לאחסון אפקטיבי וראוי. 

 • באיזה סגנון ועיצוב האחסון צריך להיות? – ארגון תכשיטים יכול להיעשות באלפי צורות וסגנונות שונים: קלאסיים, מודרניים, ביתיים, תעשייתיים ועוד. האחסון צריך להתאים בסגנון לטעם האישי אך גם לחלל בו ימצא ולכן כדאי לגבש מראש כיוון כללי לסגנון ולצבעוניות בה מעוניינים. 


רעיונות לאחסון תכשיטים 

נהוג לחלק את אחסון התכשיטים לשני תחומים מרכזיים – קופסאות אחסון ומעמדי תכשיטים. כל תחום מציע מגוון רחב של מוצרים בעיצובים שונים וכן מאפיינים שימושיים אחרים. לכן, רבים בוחרים לעשות שימוש במעמד ובקופסא יחדיו וליהנות מהיתרונות של השניים. 


קופסאות תכשיטים – מאפיינים ויתרונות 

 • גדלים מגוונים – קופסאות לאחסון תכשיטים מגיעות במגוון גדלים וצורות ומאפשרות אחסון של כמויות גדולות של תכשיטים שונים במקום אחד. ניתן לבחור לאחסן את התכשיטים בקופסא מרכזית אחת או במספר קופסאות קטנות לאחסון כל תכשיט בנפרד. 

 • שמירה מיטבית על תכשיטים – קופסאות מציעות אחסון אפקטיבי במיוחד בשמירה על התכשיטים ממפגש עם האוויר הגורם לחמצון. בנוסף, קופסאות רבות מגיעות מרופדות בבד ועם אפשרות לקבע כל תכשיט בנפרד כך שלא ייפגעו. 

 • אחסון יעיל – קופסאות מאחסנות כמות גדולה של תכשיטים ביחס לשטח ש"תופסות". קופסאות אחסון נוחות לשמירה על תכשיטים בכל מגירה או ארון מבלי להתחשב בשאר החפצים המצויים מסביב.  

 • אחסון נייד – קופסאות בינוניות וקטנות מאחסנות את התכשיטים באופן המאפשר להתנייד איתם בנסיעות וטיולים. אחסון תכשיטים בקופסאות היא צורת אחסון ששומרת על התכשיטים ביעילות גם בדרכים, מבלי לחשוש שיינזקו. 


מעמדים לתכשיטים – מאפיינים ויתרונות 

 • נוח לשימוש יומיומי – התכשיטים המונחים על גבי המעמד נוחים לענידה זריזה ולאחסון תכשיטים בהם נעשה שימוש יומיומי. כאשר התכשיטים תלויים על המעמד נוח לראות כל אחד ולבחור בקלות תכשיט לענוד. בדיוק בשל כך מעמדים אידאלים עבור אחסון שרשראות ומאפשרים לבחור אחת בקלות ויעילות.  

 • פריט דקורטיבי ייחודי – המעמדים הם לרוב אחסון חיצוני של תכשיטים ולכן מהווים פריט דקורטיבי המוסיף לעיצוב החלל. מעמדי תכשיטים מאפשרים להציג את התכשיטים וליהנות מיופיים גם כפרטי נוי. 

 • אחסון לכמות מוגבלת של תכשיטים – כל מעמד מציע אחסון לכמות אחרת של תכשיטים אך לרוב המקום מוגבל כך שניתן לאחסן רק כמות מצומצמת. לכן אנשים בעלי אוסף משמעותי של תכשיטים המעוניינים לאחסנם על מעמדים בלבד יידרשו בכמה מעמדים ולא רק באחד. 

 • נייחים – מעמדי תכשיטים מונחים במקום אחד כך שלא מאפשרים ניידות של התכשיטים ממקום למקום. 


טיפים לאחסון ושמירה מיטבית על תכשיטים

כאמור, כל תכשיט עשוי מחומר אחר הדורש טיפול מעט שונה, אך קיימים מספר טיפים המומלצים לכל התכשיטים: 

 • מומלץ לאחסן את התכשיטים כך שלא יהיו במגע זה עם זה. זאת כיוון שעלולים לפגום אחד בשני ולגרום לשריטות או סדיקות. 

 • חשוב לאחסן את התכשיטים במקום חשוך ויבש ככל הניתן על מנת שלא יינזקו מחום, לחות או אור ישיר. מאותה סיבה גם רצוי למנוע מתכשיטים מגע עם מים. 

 • באחסון ארוך טווח, חשוב לאחסן את התכשיטים בוואקום בעזרת שקיות ניילון כך שלא יהיו במגע ישיר עם אוויר שעשוי לגרום לחמצון התכשיטים. 

 • מומלץ להקפיד לנקות את התכשיטים על מנת לסייע בשמירה על עמידותם. 


'גיל אריזות' – קופסאות ופתרונות אריזה איכותיים לתכשיטים 

אם אתם מעוניינים במוצרי אחסון ואריזה מקצועיים ומעוצבים – 'גיל אריזות' זו הכתובת.  'גיל אריזות' הינה חנות הסיטונאות הראשונה בישראל המתמחה בקופסאות ואביזרי תצוגה לתכשיטים. אצלנו תוכלו ליהנות ממוצרים ברמה הגבוהה ביותר לצד שירות אישי ואמין. לפרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר בטלפון – 03-5164324.